Válassza az Oldal lehetőséget

MGCOOL Explorer Pro teszt – egy olcsó 4 K-s sportkamera

Kezdjük az egyszerűbb dologgal, a kamera kezelésével. Bekapcsolni az előlapon található gombbal tudjuk. Bekapcsolás után ugyancsak az előlapon található gombbal választhatunk az üzemmódok közül. Az első a sorban a videó, a második a fényképezés, a harmadik a Slow-Motion felvétel (720p – 120 FPS), a negyedik a felvett anyagok megtekintése, míg az ötödik, egyben utolsó a menü. Ezt nézzük most végig!

Az első fülön találjuk a videó beállításait. Felbontás, hang ki és bekapcsolás, Time-Lapse, folyamatos felvétel bekapcsolása, Slow Motion a végére. Ezek közül két dolog szorul kis bővítésre. A folyamatos felvételt úgy kell érteni, hogy betelik a memóriakártya, akkor elölről kezdi a felvételt, nem áll le a rögzítés. A Slow-Motion felvételnél választhatunk a a 720p 120 FPS és az 1080p 60 FPS üzemmódok közül. Utóbbinak nem tudom menyi értelme van, sok lassítást nem érhetünk el vele, vagy ha igen, a képminőséggel probléma. Majd kipróbáljuk ezt is!

MGCOOL Explorer Pro 4K 30fps Sports Camera menu 5

A második fül a fényképezésé. Itt is beállíthatjuk a felbontást, készíthetünk időzített képeket, illetve amolyan extraként van Drama Shot funkció, amivel mozgás közbeni fázisfotókat készíthetünk.

A harmadik fülön találjuk az exposure funkciót, amivel a sötét képeinket világosíthatjuk, állíthatjuk a fehéregyensúlyt, elforgathatjuk a képet, bekapcsolhatjuk a driving módot, a wifit (erről később még szólok), mesterséges megvilágításnál beállíthatjuk a hálózati áram frekvenciáját, van autó kikapcsolás, képernyővédő, és az idő kijelzése az elkészült felvételen.

A negyedik fülön általános dolgokat állíthatunk, mint a menü nyelve – magyar nincs -, dátum és idő beállítása, kártyaformázás, gyári beállítás visszaállítása és a kamera szoftver verziójának kijelzése.

A menüt megtekintve egy dolgot már most hiányolok, ez pedig a rázkódáscsökkentés. Mivel tudom, hogy mennyire hatékony lehet egy ilyen sportkamerában ez a funkció, illetve azt is, hogy menyire hiányzik, ha nincs bekapcsolva előre sírok.

 

Mielőtt a tesztekre rátérnék egy dologról szólnom kell még, ez pedig a wifi képessége a kamerának. Ha valaki sportkamerát vásárol, akkor a leírásokból nagyon jópofa dolognak tűnik, hogy a telefonon nézhető a kamera képe, sőt elindíthatjuk, leállíthatjuk a felvételt is. A helyzet az, hogy ez valóban jópofa, de csak ennyi, jópofa. Lényegében nem sok értelme van, maximum, ha magunkat akarjuk távolról filmezni vagy fényképezni. A dologgal két probléma van. Az egyik, hogy jó nagy késés van a kamera képe és a telefonon megjelenő kép között, a másik, hogy a bekapcsolt wifi töredékére csökkenti a kamera üzemidejét. Szóval a lényeg, jó, hogy van ilyen funkció, de gyanús, hogy a kipróbálás után más is úgy elfelejti, ahogy én elfelejtettem.

A szerzőről

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.

Exit mobile version