Válassza az Oldal lehetőséget

Bemutatkozik a Fermi architektúra a GeForce GTX 480-nal

 

Bemutatkozik a Fermi architektúra a GeForce GTX 480-nal 1

Bemutatkozik a Fermi architektúra a GeForce GTX 480-nal 2

Ahogy már említettük, a GIGABYTE GTX 480 teljesen referencia alapokon nyugszik, csak a matrica segítségével van a cég arculatára alakítva a dizájn, hasonlóan a gyártók 95%-ához. Az új monstrum már nem a méreteivel sokkol, a kártya 26,7 cm hosszú, 11,1 cm magas, vastagsága pedig két bővítőhelyet foglal el, ezek egy felsőkategóriás modell átlagos értékei.

Bemutatkozik a Fermi architektúra a GeForce GTX 480-nal 3

A baljós előjel azonnl szembeötlő, ugyanis eddig a kártyák hűtőbordáját valamilyen műanyag felülettel fedték el az NVIDIÁ-sok (például ahogyan ez a GeForce GTX 470-nél is megmaradt), a GTX 480-on azonban egy fém felület képezi a kártya tetejének egy jelentős részét, amely gyakorlatilag a borda lezáró része, ami így közvetlen összeköttetésben van a külvilággal. Erre valószínűleg a hihetetlenül magas hőtermelés és az ezzel járó melegedés a magyarázat, ezzel a módszerrel talán tudtak néhány fokot nyerni a tervezők, a fémlap működés közbeni érintését viszont semmilyen körülmények között nem ajánljuk!

Bemutatkozik a Fermi architektúra a GeForce GTX 480-nal 4       Bemutatkozik a Fermi architektúra a GeForce GTX 480-nal 5

A ventilátor a megszokott területen, a vezérlő végén forog, a levegőt az egész rendszeren átfújja, mely — ahogyan azt megszokhattuk — végül a másik oldalon távozik a házból, nem lett volna túl szerencsés, ha a több mint 100 fokos légáramlat a számítógépház belsejében keringve kezdte volna el keresni a kijáratot. További érdekesség a kártya tetején felbukkanó négy darab nikkelezett feltehetőleg 6 mm-es hőcső, gyári hűtőmegoldáson ilyet se nagyon láthattunk még.

Bemutatkozik a Fermi architektúra a GeForce GTX 480-nal 6

A nyomtatott áramkör másik oldala szabadon szellőzik, ezúttal nem került rá borítás, érdekessége a ventilátor alatt kialakított két nyílás, a légkavaró ily módon hidegebb levegőt tud bejuttatni a rendszerbe, erre segít rá az is, hogy a kártya fara szintén nyitott. A 3-Way SLI és a 6 + 8 tűs PCI Express tápcsatlakozók jelenléte nem meglepő, a kimenetek terén viszont a két darab DVI mellett a mini-HDMI csatlakozó tűnt fel, vélhetően helyhiány miatt.

Bemutatkozik a Fermi architektúra a GeForce GTX 480-nal 7       Bemutatkozik a Fermi architektúra a GeForce GTX 480-nal 8

Aggodalomra nincs ok, a forgalomba kerülő dobozban megtalálható lesz a használatához szükséges átalakító. Úgy tűnik, a gyártók mostanában kezdik hanyagolni a dobozokon a manga figurák szerepeltetését, legalábbis a GIGABYTE most a mellőzésük mellett döntött, helyettük — értelmezésünk szerint — egy kék alapon figyelő robotszem látható, de bármi legyen is az, nekünk jobban tetszett, a dizájn egyszerű de mégsem fapados, minden infó rendelkezésre áll ami az egyszerű vásárlót érdekelheti.

Bemutatkozik a Fermi architektúra a GeForce GTX 480-nal 9       Bemutatkozik a Fermi architektúra a GeForce GTX 480-nal 10

A doboz tartalma semmilyen különösebb durranással nem szolgált, DVI-dSub átalakító, PCI-Express tápátalakító, felhasználói kézikönyv, telepítőlemez, stb. kerül a GTX 480 mellé, egy kis extra a második lemez, amin NVIDIA demokat, apróbb alkalmazásokat találunk. A referencia felépítés mellé referenciaértékek is párosulnak, egy kis összefoglaló a paraméterekről:

Bemutatkozik a Fermi architektúra a GeForce GTX 480-nal 11

Bemutatkozik a Fermi architektúra a GeForce GTX 480-nal 12       Bemutatkozik a Fermi architektúra a GeForce GTX 480-nal 13