Válassza az Oldal lehetőséget

Leteszteltük: GIGABYTE BRIX – egy újabb tégla a falban

Az előző oldalt az elegáns fekete dobozzal zártuk, nyissunk is ezzel! Lássuk a csomagolást, aztán nyissuk ki a dobozt, nézzük meg, mit találunk benne!

A doboz nagyjából 20 × 15 × 10 centiméteres, de a méretéhez képest meglehetősen nehéz. Ez mondjuk nem is csoda, hiszen egy komplett PC van benne minden tartozékával együtt (kivéve persze a monitor, az furcsa lenne összehajtogatva).

brix11

A fedlapon a gyártó két dolgot tartott fontosnak kiemelni, ezek az integrált Wi-Fi modul és a nagyon kis méret. Találunk itt még egy kis matricát, ezen láthatjuk, hogy a gépben Intel Core i3 processzor dolgozik.

Az oldallapok közül csak az egyiken találunk hasznos információt. Itt az adatlap, amiről megtudhatjuk, hogy milyen a processzor pontos típusa.

A hátlap már informatívabb, itt képet kapunk a külső csatlakozókról, valamint találunk egy képet, amin láthatjuk, hogy a gépen belül hol helyezkedik el a memória- és az mSATA sín, valamint a Wi-Fi modul.

brix10

Ha a doboz fedelét leemeljük, a gépet pillantjuk meg becsomagolt állapotban. Vele majd a következő oldalon foglalkozunk, így most nézzük, mit találunk alatta.

A sor egy kezelési, pontosabban szerelési segédlettel kezdődik, amiből megtudhatjuk, hogy lehet a memóriamodulokat és az mSATA meghajtót beépíteni.

brix9

Alatta találunk egy fémlapot, aminek segítségével a BRIX-et a monitorunk hátulján tudjuk rögzíteni. Ez a megoldás nem új már, de mindig lenyűgözött a gondolat, hogy a gép, amin dolgozom, eltűnik a monitor mögött. Se zaj, se kábelek, pont, mint egy MAC, csak negyedannyi pénzért és Windows-zal. Csábító lehetőség!

brix26

Bár a BRIX nem tartalmaz optikai meghajtót, a drivereket CD-n kapjuk. Tudom, minden cent számít, de egy ilyen kategóriájú szerkezetnél beleférhetne az árba valami egyszerűbb USB drive is, amin elférnek az adatok. Sőt, ha nem adnának mellé drivert, az sem lenne túl nagy probléma, hiszen a meghajtó programok úgy is frissülnek, leszedjük őket a netről, oszt jónapot.

A doboznak van egy legalsó szintje is, de itt már nem találunk semmi érdekeset, csak a tápegységet és a tápkábelt.

Lássuk a gépet!

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.