Válassza az Oldal lehetőséget

GIGABYTE Radeon HD 4770 – a középkategória árbajnoka

GIGABYTE HD 4850 1 GB Silent Cell

Már viszonylag sok HD 4800-as fordult meg nálunk, a duplázott fedélzeti memória sem lehet újdonság számunkra. A most bemutatott VGA annál inkább, hiszen a GIGABYTE legújabb RV770Próját köszönthetjük személyében. Egy teljesen passzív hűtéssel ellátott verzióról van szó, mely a hangzatos nevű Silent Cell családba tartozik. Ő e sorozat második képviselője nálunk, hiszen egy “zöldfülű” 9600 GT-t már volt szerencsénk bemutatni Olvasóinknak. Ebből kifolyólag kevésbé lephet meg minket, hogy a két videovezérlő esetén gyakorlatilag ugyanarról a megoldásról beszélhetünk: három — viszonylag hosszú utat bejáró — hőcső, melyek egy nagy, négyzetalakú réz alapzatból indulnak, valamint egy hatalmas méretű alumínium bordázat. (Hogy mire is elég mindez, arról később szólunk.)

GIGABYTE Radeon HD 4770 - a középkategória árbajnoka 1

Még mindenképpen meg kell említenünk, hogy e delikvens is a GIGABYTE Ultra Durable VGA-k táborát gyarapítja, mely annyit jelent, hogy mostantól a videovezérlőkön is még jobb minőségű komponensekkel találkozunk, mint eddig. Japán szilárdelektrolit kondenzátorokra, jobb vasmagos tekercsekre és drágább MOSFET-ekre számíthatunk, emellett a NYÁK gyártásához már a VGA-k esetében is két uncia rezet használnak fel. Mindez a gyártó szerint segíti a túlhajtást, valamint hosszabb élettartamot garantál.

GIGABYTE Radeon HD 4770 - a középkategória árbajnoka 2

Club 3D Radeon HD 4830 512 MB (CGAX-4832I)

Igazi kakukktojást köszönthetünk a Club 3D kártyája személyében – no semmi rosszra ne gondoljunk, pusztán a márka miatt lóg ki a sorból e VGA. Szerencsére nem referencia modellről van szó, mi sem bizonyítja ezt jobban az egyedi hűtés (melyhez hasonlót persze találhatunk más gyártóknál is): legyezőszerűen kialakított fekete bordázat (vélhetően) réz maggal, melynek közepén csücsül a kilenclapátos hat (és fél) centiméteres ventilátor. A VRAM-ok és a feszültségellátásért felelős áramkör külön bordákat kapott, mely mindenképpen örvendetes tény.

GIGABYTE Radeon HD 4770 - a középkategória árbajnoka 3

A csatlakozóválasztékot tekintve is külön dicséretet érdemel a Club 3D, hiszen a szokásos DVI mellett megtalálható egy D-Sub és egy HDMI is – persze szimultán csak két “monitor” meghajtására képes a kártya. A fedélzeten 512 MB-nyi GDDR3-as memória található, melyekről mindösszesen csak annyit tudunk, hogy nem nagyon vitézkednek a túlhajtásban (lásd később):

GIGABYTE Radeon HD 4770 - a középkategória árbajnoka 4

ASUS EN8800GT TOP 512 MB

Az egyetlen szereplőnk, mely az NVIDIA istállójába tartozik, nem mai csirkék közül való. Az első G92 GPU-val rendelkező GeForce immáron másfél éves múltra tekint vissza, amely még akkor is igaz, ha időközben (tavaly) átnevezték őkelmét 9800 GT-re (a ráncfelvarrás gyakorlatilag csak PCI Express 2.0-kompatibilitást takart).

GIGABYTE Radeon HD 4770 - a középkategória árbajnoka 5

A DirectX 10-kompatibilis kártya specifikációját már kívülről fújjuk, azonban azt érdemes megjegyeznünk, hogy jelen esetünkben egy gyárilag túlhajszolt példánnyal van dolgunk, amely hozzávetőlegesen 10 százaléknyi teljesítménytöbbletet jelent. Természetesen 512 MB-nyi VRAM terpeszkedik a zöldeskék NYÁK-on, melynek középpontjában az igen csendes ASUS-féle Glaciator áll (mely ugyebár igencsak coolermasterösre sikerült).

GIGABYTE Radeon HD 4770 - a középkategória árbajnoka 6

GIGABYTE GeForce GTS 250 1 GB

GIGABYTE Radeon HD 4770 - a középkategória árbajnoka 7

Utoljára hagytuk a GIGABYTE e kártyáját – nem véletlenül, hiszen róla egy egész cikk született oldalunkon. Ezért többet nem is fecsegnénk róla, hanem inkább tekintsük meg ezt a fotót őkelméről:

GIGABYTE Radeon HD 4770 - a középkategória árbajnoka 8

A szerzőről