Válassza az Oldal lehetőséget

Kipróbáltuk: 18-féle videokártya kiépítés 40 000 Ft-tól a csillagos égig

 

Kipróbáltuk: 18-féle videokártya kiépítés 40 000 Ft-tól a csillagos égig 1

Szokásunkhoz hűen a szintetikus mérőprogramokkal indítunk!

Az öregecske 3DMark Vantage úgy tűnik már örökre megmarad a GeForce-ok pályájának, a Fermi-alapú kártyák dominálnak a tesztben. Az egyes kategóriákban induló típusok eredményei szépen elkülönülnek, a GTX 560 Ti elképesztően nagyot gyorsult a GTX 460-hoz képest, a GIGABYTE SOC változatának majdnem a GeForce GTX 570-et is sikerül beérnie. A Cayman-alapú Radeonok is szépen lépnek el a Barts-októl, de a HD 6970-nek az ellenfelek közül csak az alapórajeles GeForce GTX 560 Ti-t sikerül megvernie. A többkártyás rendszerek skálázódása nem az igazi.

A 3DMark 2011-es verzió már inkább megfelel a mai kor követelményeinek, ez a pontszámokon is meglátszik, illetve a teszt futása közben az FPS számok is gyakran 30 alatti értéket mutatnak. A GTX 560 Ti most is más kategória, mint elődje, de alapórajelen ezúttal már nem sikerül legyűrnie a HD 6870-et sem. Az ASUS TOP változata viszont már megelőzi, az SOC pedig játszi könnyedséggel nyomja le a HD 6950-et is. A GTX 580-ról eddig kevés szó esett, talán azért, mert esete elég egyértelmű. A mezőny toronymagasan leggyorsabb kártyája, a HD 6970-nel egyelőre általában kistestvére, a GTX 570 is el tud bánni. Ebben a programban az SLI és CrossFireX rendszerek már sokkal jobban skálázódnak, mint a Vantage-ben.

Az Unigine Heaven Benchmark 2.1 az új kártyák esetében is inkább a GeForce-okkal ápol jobb viszonyt. A GTX 560 Ti a HD 6950-nel teljesít egy szinten, a TOP változat a HD 6970-et nyírbálja, az SOC pedig az összes Radeonnak könnyes búcsút int, és komoly fenyegetést jelent még a GTX 570-re is. A GTX 580 magányosan sétálgat az élen. A többkártyás rendszerek nagyon szépen, jó hatásfokkal skálázódnak.

A MediaEspresso legújabb változatával a szokásos, JVC HD kamerával rögzített 1080p-s anyagot konvertáltuk át 720p-s MP4 formátumú videoba. A művelet a korábbi verzióban CUDA-val sokkal jobban működött, és egyelőre nem látszik változni a tendencia. A GeForce-okon és a Radeonokon belül elég kicsi az eltérés, és az egyes eredmények nem is túl logikusan alakulnak, de továbbra is sokkal gyorsabb a kódolás GeForce használatával. Egy második kártya jelenlétének nem igazán van jelentősége, az SLI-ből és a CFX-ből egyelőre nem tudunk profitálni.

Kipróbáltuk: 18-féle videokártya kiépítés 40 000 Ft-tól a csillagos égig 2