Válassza az Oldal lehetőséget

Kipróbáltuk: GIGABYTE Force M7 THOR – a kalapácsos érkezett meg?

 

Kezdjük a csomagolással! A fekete doboz első részén ablakot találunk, amin keresztül szemrevételezhetjük a THOR-t. Láthatjuk, hogy az egér elég méretes darab széles első résszel és elkeskenyedő, de hosszú háttal.

 

Az ablak alatt a név, Force M7 THOR, Pro Laser Gaming Mouse. Ezt ugye eddig is tudtuk, ez egy játékosoknak készült egér. Van itt még egy fontos információ, 6000 DPI, ami a lézer szenzor felbontására utal.

 

 GIGABYTE Force_M7_THOR_13

A dobozt megfordítva néhány, a gyártó által lényegesnek ítélt információt láthatunk. Ultratartós gombok, aranyozott csatlakozó és öt programozható gomb. Ezek alatt három kép és némi szöveg következik még. Kiemelik az ergonomikus kialakítást és a három fokozatban állítható érzékenységet. Érdekes módon a 6000 DPI csak szoftverből érhető el, a külső kapcsolóval 800-1600-5600-as értékek állíthatók be.

 GIGABYTE Force_M7_THOR_2

Ha a csomagolást kibontjuk, az egér mellett találunk… , hát nem találunk semmit. Igaz, egy ilyen rágcsáló mellé sok mindent nem lehet csomagolni, a beállításhoz szükséges szoftver apróka, 2 másodperc alatt le tudjuk tölteni a gyártó oldaláról, ezért felesleges lett volna a környezetet optikai lemezek gyártásával terhelni.

 

Nézzük az egeret! Az egér teljes külső borítása fekete műanyag, a hát kissé matt, ebben érdekes, sőt akár szépnek is mondható minták és a THOR felirat látszik. Az oldalsó felületek gumis borítást kaptak, ezek nagyon kellemes tapintásúak és nem csúsznak akkor sem, ha kicsit megizzad a kezünk.

 GIGABYTE Force_M7_THOR_3

A háton, a felirat előtt találjuk a fényes fekete műanyagból készült DPI váltó gombot. A kiválasztott értéket a gomb és a felirat között elhelyezett háromállású LED-sor mutatja. A választó gomb előtt találjuk a görgőt, aminek a felülete az oldallapokhoz hasonlóan gumis. Itt érdemes megemlíteni, hogy nekem hiányzott egy kis rovátkázás a görgőről, nekem ide van állítva a fegyverváltás, és játék közben valahogy pontosabban tudok az adott fegyverhez görgetni egy olyan görgővel, ami nem teljesen sima felülettel rendelkezik.

 GIGABYTE Force_M7_THOR_4

Hagyományos gombokból négy darabot találunk. Kettő fent, kettő a baloldalon. Ez a teljesen megszokott felállás, az ötödik gomb ugye, a kattintható görgő. Ahogy a doboz feliratából is látszik, mind az öt gomb programozható. A csomagoláson felhívják a figyelmünket az ultratartós gombokra is. Ezzel nem is volt gond, furcsa lett volna, ha már a teszt alatt elromlottak volna. Azt viszont nem hallgathatom el, hogy az ízlésemhez képest kicsit könnyen kattantak a felső gombok, így 1-2 alkalommal a játék hevében véletlenül nyomtam meg őket. Egy picivel, de tényleg csak nagyon picivel több ellenállást fejthetnének ki.

 GIGABYTE Force_M7_THOR_5

A THOR hasán sok érdekességet nem találunk. A lézerérzékelő középen helyezkedik el, a négy csúszótalp elég nagyméretű és megfelelően magas is, így ha csak le nem esnek a vehemens használat közben, jó ideig ellátják majd a feladatukat.

 GIGABYTE Force_M7_THOR_6

Egy dolgot nem említettem még, ez pedig a kábel. A drágább egereken a vezeték szövet borítást szokott kapni, ami igen hasznos, mert emiatt nem gubancolódik. A THOR esetén egy szimpla műanyag borítást találunk. Ami pozitívum, hogy legalább az USB csatlakozó aranyozott.

 

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.