Válassza az Oldal lehetőséget

Kipróbáltuk: LG LSM-100 Mouse – egér és szkenner egyben

Kipróbáltuk: LG LSM-100 Mouse – egér és szkenner egyben

Nos, a szkennerek működési elvének bemutatásától eltekintenék. A lényeg, hogy a mouse is pont úgy működik, mint egy síkágyas szkenner, csak éppen itt mi mozgatjuk a lámpákat az érzékelőt és a tükröt.

Bár az LG-nek az utóbbi években sok értékes fejlesztést köszönhetünk (pl. az IPS panelek területén), ebben az esetben a technológiát megvásárolták, mégpedig egy Dacuda nevű svájci cégtől. Ennek a vállalkozásnak saját terméke nincs is, legalábbis az internetes oldaluk tanúsága szerint, mindössze a szkennelős egér technológiájával üzletelnek. Ez technológia két elemet tartalmaz, a hardvert és a szoftvert, amin keresztül a szkennelés megvalósul.

LSM - 100-1

Azért fontos ezt leírni, mert az eszköz a méretéből adódóan nem tud nagyobb területeket egyszerre beolvasni, egy A4-es lap teljes beolvasásához elég sok képet kell összeilleszteni és feldolgozni. A szoftver használata tehát elengedhetetlen feltétel. Már csak azért is az, mert nem csak szövegeket, hanem képeket is szeretnénk néha szkennelni, és ezek, mily csúf dolog, az esetek többségében jóval nagyobb, mint az egy ütemben levilágítható felület.

Ha már a méretnél tartunk fontos tudni, hogy az egérke A3-as méretig használható, bár ezt jó szívvel senkinek sem tudom ajánlani. Hogy miért, arra a következő oldalon kitérek. A kép minőségével amúgy nem lesz problémánk, hiszen a 320 dpi-s felbontás egy átlag felhasználónak elég szokott lenni.

Ha szkennelünk, akkor fontos, hogy több féle formátumban is meg tudjuk ezt tenni. Az LG LSM-100 esetén JPEG, TIFF, PNG és BMP képformátumok között választhatunk, de mivel lehetőségünk van dokumentumok beolvasására is nem maradhatott ki a sorból a PDF, XLS és DOC támogatás sem.

LSM - 100-4

A következő oldalon a működés közben tapasztaltak jönnek majd, de ez előtt még nézzük meg magát az egerentyűt és a dobozában található tartozékokat!

Maga az egér a megszokott formától jócskán eltér. Meglehetősen nagydarabnak tűnik, de ezt használat közben, legalábbis a kéz méretemmel nem találtam zavarónak, sőt inkább tetszett, hogy a tenyeremet megpihentettem a hátán. Ami viszont hiányzott kicsit a napjaink egereinek oldalán általában megtalálható mélyedések, ahova ujjainkat fektethetjük. Itt ilyeneket nem találunk, emiatt egy kicsit olyan érzésem volt, mintha ki akarna csúszni a kezemből.

LSM - 100-5

A hardvert rejtő dobozt érdemes alaposan szétpakolni, hiszen több szinten találunk tartozékokat. A tetőhöz legközelebb eső emeleten maga az egér lakik, a kábele el van dugva egy kinyitható dobozrész alá. Az alsó szinten találunk egy leírást, amiben hazánk gyönyörű nyelvét is felfedezhetjük. Emelett kapunk még egy puha zsákot az egérhez, egy törlőkendőt a tisztításhoz és egy padot, aminek a felső felemelhető és átlátszó része alá kisebb beolvasásra szánt képeket tehetünk, megkönnyítve a szkennelést.

Gondolom sokan kíváncsiak már arra, hogy jól működik e a szkennelős egér, így gyorsan rá is térünk a tapasztalatokra és az értékelésre

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.