Válassza az Oldal lehetőséget

Kipróbáltuk: MSI Wind AE2211G Windows 8-cal

Ahogy azt írtuk, az MSI Wind AE2211G egy teljes értékű gép, minden van benne, amit egy számítógéptől elvárhatunk, így, ahogy azt olvashattátok még DVD-írót is találunk.
3
A processzor kicsit gyengécske, igaz legalább már Sandy Bridge alapú. Szívesebben láttunk volna a gépben egy Core i5-öt, de mint az előző oldalon olvashattátok ez a gép inkább irodai felhasználásra készült, ehhez pedig a Core i3 sorozat is elegendő kakaóval bír. A nálunk járt gépben konkrétan egy 3,1 GHz-en üzemelő Intel Core i3-2100 dolgozott, mellette pedig találtunk 4 GB memóriát is, ami egyértelművé teszi, hogy a normális használathoz elengedhetetlen egy 64 bites operációs rendszer, így Windows 8-ból is ilyet telepítettünk rá. A gyári specifikáció szerint a gépben található két memória sínbe maximálisan 8 GB memóriát használhatunk.
A megjelenő képért alapértelmezetten az integrált Intel HD Graphics 1000 felel, de mint tudjuk ezeknek az integrált Intel vezérlőknek nem a sebesség az erősségük, így örömmel konstatálhatjuk, hogy egy NVIDIA GeForce GT 540M is beépítésre került. Az M mutatja, hogy ez a kártya nem asztali gépekbe, hanem hordozható eszközökbe készült, de ezen nem kell meglepődnünk. A gép maga elég kicsi, így gyanítható, hogy a benne található megoldások nagy része a hordozható gépek világából lett importálva. Ha már a megjelenítésnél tartunk a kijelzőről is szólni kell, ami egy 21,5 colos, teljes HD felbontással és LED háttérvilágítással bíró TN panel, ami természetesen érintés érzékeny. A TN panelek képességeiről már sokat írtunk, nem különösebben szeretjük őket, hiszen lényegében csak szemből van szép képük, oldalról sötét és közel sem színhelyes képet mutatnak. Fontos még megjegyezni, hogy támogatva vagyon a többujjas, konkrétan kétujjas vezérlés, ami a gesztus alapú vezérlést is lehetővé teszi (nagyítás, forgatás, stb.)
14
A képen és a procin túl vagyunk, lássuk, mit használhatunk a hálózatok elérésére. A külső kapcsán már említettük, hogy a gép hátulján található egy Ethernet port, nos, nagy örömünkre ez gigabites kapcsolatra is alkalmas. Meglepő lenne, ha a vezeték nélküli hálózati elérés kimaradt volna, de természetesen ez is van, ami viszont már nem meglepő, hogy támogatja az n-es szabványt is.
Két dolog maradt még hátra, a háttértárak és a bővíthetőség kérdése. A DVD-írót már említettük, de minden gépbe kell egy merevlemez vagy SSD is. Nos, ebben a gépben sajnos „csak” egy hagyományos merevlemez van, ám ez 1 TB kapacitású, ami mindenre elég kell, hogy legyen. Pozitív még az is, hogy 3,5 colos meghajtót épített be a gyártó, így később egy esetleges bővítés vagy meghibásodás esetén is olcsóbban jövünk ki, mintha notebook, vagyis 2,1 colos meghajtót kéne vennünk.
2
A bővíthetőség meglehetősen kevés lehetőséget ad. Már említettük a memória kérdését, alapértelmezetten 4 GB-ot kapunk, de igény szerint ez 8 GB-ig bővíthető, igaz csak akkor, ha a bent lévő két 2 GB-os modult 2 darab 4 GB-os darabra cseréljük. Az előző bekezdésben említettük a merevlemezt, ennek cseréje sem ütközik nehézségbe. Ezeken kívül a beépített két darab Mini-PCI Express sín lehet még segítségünkre, ezek közül az egyikbe a WiFi modul ücsörög, de a másik szabad, így oda vehetünk például egy TV-vevőt.

.

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.