Válassza az Oldal lehetőséget

LG M2394D – (HD)TV és monitor

Az LG az M2394D-t a “2in1: DigitalTV+Monitor” szlogennel hirdeti – és valljuk meg, nem véletlenül. Mielőtt elmerülnénk a pozitívumok vég nélküli felsorolásába, rögtön kezdjünk egy negatívummal: e modell MPEG-2 digitális tunerrel van felszerelve (persze az analógon túlmenően), melyet itthon a DVB-T viszonylatában nem tudunk kamatoztatni. A gyártó azonban elárulta nekünk, hogy tavasszal várható a frissítés, vagyis érkezik az MPEG-4-es változat (hogy ez új modellszámot jelent-e majd, azt még nem tudjuk).

LG M2394D - (HD)TV és monitor 1

A hátsó részleg

A reklámszlogenben nem véletlenül szerepel előrébb a “DigitalTV” megnevezés a monitornál – mi úgy érezzük, elsősorban egy (HD)TV-ről van szó, és csak utána következik a PC-s kijelző, persze ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy nem egy teljes értékű monitorral állunk szemben (sőt). Mi az, amivel az előző véleményünket alátámaszthatjuk? Bekapcsoláskor, amíg nem tároljuk el az adókat — pontosabban: amíg nem végzünk el egy csatornakeresést –, addig bizony minden egyes alkalommal ezt fogja tőlünk követelni az M2394D. A menürendszer teljes mértékben távirányítós vezérlésre van tervezve, a mai síkképernyős TV-ken találkozhatunk hasonló felépítéssel (próbálkoztunk a panelen találhatő kezelőszervekkel is, azonban ezt a módszert nem nagyon ajánljuk senkinek). Végezetül még azt is idesorolhatjuk, hogy tesztalanyunknak csak stand-by állapota van (az aktív léten kívül), vagyis áramtalanítani csak a 230 V-os tápkábel kihúzásával tudjuk.

LG M2394D - (HD)TV és monitor 2

Maximálisan hántradöntve

Első oldalunkon megemlítettük, hogy a 16:9-es képarány lehet előny és hátrány egyaránt. Mire is gondolunk? Kezdjük az előnyökkel: itt teljesen nyilvánvalóan a mozi felhasználásról van szó, hiszen ez az oldalarány még a szokványos 16:10-nél is szélesebb képet jelent. Vagyis, ha sok filmet nézünk monitorunkon — esetleg 1080p-s anyagokat –, akkor egyértelmű a helyzetünk: nekünk való a 16:9-es monitor. Azonban ha konkrétan a helykihasználásra gondolunk, hátrányba kerülünk a többiekkel szemben, hiszen kisebb vertikális felbontást kapunk esetünkben (adott szélesség mellett), mely sokszor jól jöhet nekünk (például: játékok, internetezés stb.). Az M2394D esetében logikus volt a 16:9-es oldalarány választása az LG-től, hiszen egy TV-ként funkcionáló kijelzőről beszélhetünk vele kapcsolatban.

Mit is kapunk tehát cirka 87 000 forintért (ennyi a gyártó által a hazai piacra ajánlott fogyasztói ár)? Egy TV-t, mely beépített tunere okán analóg adások vételére alkalmas, és persze külső egység (STB) segítségével akár HDTV-ként is funkcionálhat. Úgy érezzük, hogy az M2394D minden olyan igényt kielégít, melyet egy TV-nek tudnia kell. Az érem másik oldala: monitorként is átlagosan jó produkciót nyújtott. Játékokra tökéletes, és felbontása okán — a filmnézésen kívül — akár amatőr videoszerkesztésre is alkalmas lehet, ha megbarátkozunk a TN panel ezirányú hátrányaival.

LG M2394D - (HD)TV és monitor 3

Márkafelirat – még fóliástul

Összességében egyértelműen pozitív benyomást tett ránk az LG e terméke, aki hasonlót keres, feltétlenül vegye számításba az M2394D-t! (Csak egyetlen negatívumot említhetünk még vele kapcsolatban: a dobozban nem találtunk DVI-kábelt, erre mindenképpen figyeljünk!) Plecsnit csakis az MPEG-4-tuner hiánya miatt nem kap tőlünk.

A “monitoros TV-t” az LG Electronics Magyar Kft.-től kaptuk, köszönjük.

Cikkünkhez fórumunkban szólhattok hozzá.

A szerzőről