Válassza az Oldal lehetőséget

Play és Boom, az ASUS multimédiás fegyverei

Tavaly augusztus végén írtunk hírt arról, hogy az ASUS bemutatott két hangszórót, melyek kifejezetten hordozható gépekhez készültek. A kisebbik változat uBoom Q, a nagyobbik verzió szimplán uBoom névre hallgat. Hozzánk, ahogy azt megszokhattuk a nagyobb, egyben drágább készülék került.

Play és Boom, az ASUS multimédiás fegyverei 1

A hangszóró egy hosszú fekete dobozban érkezett a szerkesztőségbe. A doboz megemelésekor éreztük, hogy meglehetősen súlyos egyéniséggel állunk szemben, az adatlap szerint az uBoom tömege kereken 3000 gramm, vagyis 3 kiló a drágaság.

A dobozt kinyitva meg is találtunk egy méretes alumínium csövet egy USB kábel és egy tápegység társaságában. Az uBoom ennyi, nincs külön mélynyomó, és nincsenek szatellitek sem, az egész hóbelebanc egy csövet kapott lakhelyül. Ebben középen találjuk a mélynyomót, a két vége felé a két szatellit hangszóró kiálltja világba bánatát.

Play és Boom, az ASUS multimédiás fegyverei 2
Cikkünk szereplője fekete…

A hangszórók 4 ohm impedanciájúak, ami nem rossz, ahogy a 100 – 20 KHz közötti frekvencia sem. A mélynyomó 20-250 Hz között szól, teljes RMS értéknek 24 wattot adott meg a gyártó. Ezek az adatok bíztatónak tűnnek, egy kisebb szobát valószínűleg rendesen betölt majd a hang.

Az uBoom USB-n keresztül kapcsolható a gépünkhöz. Telepítő programot természetesen nem igényel, a csatlakozók bedugását követően egy percen belül használhatjuk is. Az USB csatlakozó mellett találunk rajta még egy mikrofon bemenetet, egy vonali kimenetet is.

Play és Boom, az ASUS multimédiás fegyverei 3
…és ezüst gúnyában

Ahogy feljebb írtuk, az uBoom kifejezetten a hordozható gépek felhasználóinak készült. Emiatt a szerkezet igazából nem egy, hanem két csőből áll. A nagyobbikban van az elektronika és a hangszórók, a kisebbik pedig arra szolgál, hogy a notebook fenekét ráfektessük. A kis cső tetején gumírozott csík húzódik végig, ez gátolja meg a gép lecsúszását. A megoldás nem rossz, hiszen aki hordozható gépet használ az tudja, hogy a kényelmes használathoz bizony szükséges, hogy a gép hátsó felét felemeljük. Ilyenkor a kijelző is feljebb kerül, közelebb a szemmagassághoz, a klaviatúra is megdől kissé, így könnyítve a gépelést.

A megemelt popsinak további előnye, hogy a gép alól a meleg levegő könnyebben tud távozni, magyarán egy ilyen megoldás nem csak a mi, hanem a gép kényelmét is szolgálja, nem beszélve arról, hogy a jobb hűtés az élettartamnak sem tehet rosszat.

Play és Boom, az ASUS multimédiás fegyverei 4
A Boom család

Mondanom sem kell, hogy az uBoomot ki is próbáltuk. A hangja egy kis csalódást okozott. A hangerővel semmi probléma nem volt, sőt kicsit hangosabb is volt, mint amire számítottunk. A hangkép viszont közel sem volt tökéletes. Érdekes módon az olcsóbb, vagy egyszerűbb sugárzóknál a mély és magas hangokból szokott sok lenni, ezzel leplezve a középső tartomány gyengeségét. Az uBoom esetén a mély és közép tartomány dominál, magas hangok terén nem remekel a szerkezet. Ezzel együtt, a hordozható gépek hangszóróinál mindenképpen jobb, még pedig nagyságrendekkel.

Play és Boom, az ASUS multimédiás fegyverei 5
A kistesó, uBoomQ

A kivitelezéssel semmi gondunk nem lehet. Az alumínium szerkezet vastag, de ez már a tömegéből is sejthető. A műanyag alkatrészek illesztése is tökéletes, az egész egyben nagyon megbízható benyomást tett ránk. A forma egyedi, a maga módján akár szépnek is mondhatjuk. Összességében tehát nem okozott csalódást az uBoom.

Térjünk is a következő áldozatra, amely nem más, mint a O!Play nevű médialejátszó. 

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.