Válassza az Oldal lehetőséget

Böngészőből (is) játszható az AirMech (videóval)

A Google natív kliens (NaCl) még tavaly nyár végén debütált a Chrome 14 béta kiadásában. Erre az eljárásra épít a böngészőből futtatható AirMech.

arinyitopici

A natív kliens nyílt forráskódú technológia, amely az Intel x86, illetve az ARM utasításkészlet egy részhalmazát képes futtatni. Az eljárás révén a fejlesztők látványos multimédiás tartalommal láthatják el az internetes alkalmazásokat, ugyanis C/C++ kódokat is használhatnak a böngészőben, amivel jelentősen kitolódnak a korlátok. A programok homokozóban futnak (sandbox), így a rendszer erőforrásaihoz csak korlátozott mértékben férhetnek hozzá – ez biztonsági szempontból jó dolog. 

 

airmech bögyös maca 

A fantázia világában játszódó AirMech stratégiai játék rendkívül pörgős lett. Ha nem a frontvonalon küzdönk, akkor valószínűleg épp járműveket vásárolunk, szállítunk. A cucc többjátékos móddal is (1v1, 2v2 és 3v3) rendelkezik, de gépi ellenfél ellen is harcba szállhatunk. Egy valamivel több, mint 50 MB-os bővítmény letöltése után már csak egy Google-profilra van szükségünk és a felhasználónév megadása után indulhat is a móka. A bevezető lépésről lépésre megismertet minket a játék elemeivel. Alapjában véve stratégiai játékról van szó, ám egy robot személyében mi magunk is jelen vagyunk a csatatéren. Ennek megfelelően hamar elszabadul a pokol, és csak úgy repkednek a sugárnyalábok. 

 

airmech menu 

A grafikai a gépigényhez mérten kellemesen alakult. Gyakorlatilag teljes képernyős módban csak az egérkurzor utal arra, hogy nem egy átlagos számítógépes játékot futtattunk. A felbontás, a megjelenítés minősége, az irányítás, a hangerő, egyszóval minden megszokott opció a rendelkezésünkre áll.

A bevezető sikeres abszolválása után a menüben találjuk magunkat. Itt például személyre szabhatjuk virtuális hadseregünket, vagy azon nyomban a lecsóba csaphatunk. A játékmenet meglehetősen gyors, főleg akkor, ha épp repülős üzemmódba váltunk. Utóbbiból (és a címből) könnyű leszűrni, hogy a csatározások nem csak a szárazföldre koncentrálódnak. 

A NaCl révén a sebességgel jó eséllyel nem lesznek problémák, bár a processzort elég tisztességesen le tudja terhelni az AirMech. Valószínűleg az alfa verziónak tudható be, hogy sokszor úgy fest, a betöltésnél valami nem stimmel, de némi várakozás után (általában) csak megjelenik a menü.

 

 

 

A programozók szerencsére azokra is gondoltak, akik nem igazán ápolnak jó kapcsolatot a Google Chrome böngészővel. Az AirMech játék letöltés itt indítható el.

 

Forrás: carbongames.com