Válassza az Oldal lehetőséget

Friss Mini-ITX alaplap a Gigabyte háza tájáról

 

Friss Mini-ITX alaplap a Gigabyte háza tájárólA gyártó a kis méretű deszkára az LGA1155-ös foglalatot rakta.

 

 

A Gigabyte januárban bemutatott egy GA-H67N-USB3 nevű, Mini-ITX formátumú alaplapot az akkor frissen debütált Sandy Bridge processzorokhoz. Most ennek egy új változatát mutatta be a vállalat, amely így a GA-H67N-USB3-B3 nevet kapta. A B3 jelzés utal arra, hogy ez már nem szenved a korábban a déli hídnál felfedezett hibában. A felhasznált lapkakészlet szerepét a H67 tölti be, így a Sandy Bridge CPU-ba integrált videovezérlőt korlátlanul használhatja a vásárló, a tuningról azonban értelemszerűen le kell mondania. A Mini-ITX formátumnak köszönhetően a deszka kitűnő választás lehet egy HTPC építéséhez, hiszen a roppant kis mérete ellenére akár 16 GB mennyiségben képes fogadni a DDR3 memóriamodulokat. Ennél pontnál mindenképp említést érdemel, hogy akár a 2.133 MHz-es effektív frekvenciát is kezeli, azonban a modulok üzemi feszültsége nem lehet több 1,5 Voltnál.

Friss Mini-ITX alaplap a Gigabyte háza tájáról

A felszereltséghez tartozik még a teljes értékű PCI-E 16x bővítősín, a 4+2 fázisú tápellátás, a négy darab SATA port, ahol két darab a SATA II (3 Gbps), míg a másik kettő a SATA III (6 Gbps) szabványt támogatja. Az eSATA-n kívül két USB 3.0 és négy darab USB 2.0 csatlakozó is helyet kapott. Természetesen az integrált hang- és hálózati vezérlő sem maradt ki, ahol az előbbi szerepét egy Realtek ALC889 kodek tölti be, míg az utóbbiért egy gigabites Realtek RTL8111E chip felel. A 17×17 cm-es lap két darab BIOS-al van felszerelve, a video-kimenetekhez pedig egy D-Sub és két darab HDMI került.

Friss Mini-ITX alaplap a Gigabyte háza tájáról

A Gigabyte GA-H67N-USB3-B3 rövid időn belül az üzletek polcain landolhat, az ára nagy valószínűséggel 100 euró alatt marad. A termék hivatalos honlapja itt tekinthető meg.

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.