Válassza az Oldal lehetőséget

Integrált AMD-s grafika az Abittól

Az olcsó AMD 770-es változat után elkészült a 780G-vel felszerelt deszka is.

Mikor az AMD690G megoldása volt a sztár, akkor bizony sokan kutakodtak a neten az egyes gyártók kiépítései után, hátha az egyik márka valami olyat tud ajánlani, ami a többi nem. Nos, ha kissé morbid módon kezeljük a helyzetet, akkor az abit esetében ez rögtön meg is valósult, hiszen AM2-es kínálatában egy darab AMD-s lapkakészlettel szerelt lapot sem lehetett találni. Ilyet valóban kevesen mertek meglépni, még az nForce-os lapkák dömpingje ellenére sem.

Integrált AMD-s grafika az Abittól
Amit tudni kell a lapról, az már a dobozon rajta van

Az AMD-ATI első DX10-es IGP-je viszont olyannyira jól sikerült, hogy ezt már az abit sem hagyhatta ki repertoárjából. Az A-S78H típusjelzéssel ellátott modell ránézésre egy vérbeli micorATX méretű 780G-s lap, melyen minden olyan szolgáltatás jelen van, melyek egyrészt beférnek az alacsony árba, másrészt a lapkakészlet maximum tudásához közeli állapotát jelentik. A lap teljes támogatást nyújt a négymagos Phenom processzorok számára, sőt, ha a BIOS képes rá, akkor már a legújabb B3-as egyedeket is képes felismerni. Memóriából összesen 8 GB-nyi DDR2-1066-os modult pakolhatunk a négy foglalatba, a kétcsatornás üzemmód is garantált.

Integrált AMD-s grafika az Abittól
Szokásos abit színösszeállítás

Az északi híd része a HD3200 névre keresztelt grafikus mag, mely DirectX10 és Shader Modell 4.0 támogatással bír, illetve fontos kiemelnünk, hogy asztali társaihoz hasonlóan tartalmazza a HD-lejátszást segítő UVD dekódert. A tizenhatszoros PCI Express csatlakozóval bármikor leválthatjuk a gyengécske IGP-t, azonban ha már eljutunk idáig, és netán pont alsókategóriás Radeont választanánk, akkor mindenféleképpen érdemes pár percet szentelni a Hybrid Graphics beüzemelésére, kiismerésére.

Integrált AMD-s grafika az Abittól
D-Sub, DVI és HDMI…már csak a DisplayPort hiányzik

A déli fronton az SB700 teljesít szolgálatot, mely 2 PATA, 6 SATA 3.0 Gbps és összesen 8 USB 2.0-s eszközt képes kezelni. A hálózati adatátvitelről egy gigabites lapka gondoskodik, míg a hangot hatcsatornás Realtek vezérlőn keresztül küldhetjük gondosan kialakított hangrendszerünkre.

Megjelenés és ár egyelőre ismeretlen, mi olyan 20000 Ft környékére tippeljük az A-S78H-t.

A szerzőről