Válassza az Oldal lehetőséget

Kevesebb szén-dioxid, több videokonferencia

A TANDBERG a videokonferencia és Telepresence megoldások piacának vezető gyártója és szolgáltatója a „The New Way of Working” című nemzetközi rendezvénysorozatának budapesti állomásán mutatta be termékeit, szolgáltatásait, melyek már a magyar vállalkozások számára is elérhetőek.

A TANDBERG csúcstechnológiájú rendszerei a tökéletes telekommunikációs élményt nyújtják, HD minőségű élőképes megjelenítést és CD minőségű hangátvitelt tesznek lehetővé. A videokonferencia megoldások alkalmazásával átalakulnak a megszokott üzleti munkafolyamatok. Az összetett kommunikációs rendszerrel hatékonyabb működés érhető el az együttműködés fejlesztésével, a gyors döntéshozatal lehetőségével, a távmunka motiválásával, az emberi erőforrás és a munkaidő optimalizálásával. Az üzletmenet fejlődése mellett a megtérülés szempontja is kiemelten fontos, hiszen a videokonferencia használatával az üzleti utakra fordított idő és költség, valamint az infrastrukturális kiadások is csökkenthetők.

Kevesebb szén-dioxid, több videokonferencia

”Az eddigi tapasztalatok alapján nem csak a multinacionális cégeknek, hanem a hazai KKV-k számára is komoly előnyt jelentenek a videokonferencia rendszerek” – mondta Bedő Norbert, a TANDBERG magyarországi képviselője. „A videokonferencia megoldásokkal átlagosan 30%-os utazási költségcsökkentést lehet elérni, de bizonyos esetekben ez az érték elérheti akár a 60-70%-ot is. A videokonferencia vagy Telepresence berendezéseket használó cég óvja a környezetét, hiszen a megspórolt utazásokkal tevékenysége nem növeli a káros anyagok kibocsátását, sőt csökkenti például a most oly aktuális H1N1 vírus vállalaton belüli terjedésének kockázatát vagy sebességét” – folytatta Bedő Norbert.

See: productivity

A gazdasági válság idején minden hazai vállalkozás számára elsőrendű szempont, hogy működését minden lehetséges eszközzel hozzáigazítsa a megváltozott üzleti környezethez. Egy cég üzletmenetét például már két-három telephely működtetése esetén ésszerűsíteni lehet a rendszeres üzleti utazások radikális csökkentésével. A TANDBERG számos nemzetközi partnerének példája bizonyítja, hogy a legkülönbözőbb iparágak számára is eddig kiaknázatlan lehetőségeket nyújtanak a videokonferencia szolgáltatások. A Vodafone esetében például a vállalat kommunikációs stratégiájának szerves részévé vált a video-telefonálás és a Telepresence rendszerek használata. A TANDBERG nemzetközi ügyfélkörébe tartozik a Vodafone mellett a Google, a CitiGroup, a TNT, az IBM, a HSBC, a Deutsche Bahn vagy éppen a Coca-Cola.

A TANDBERG magyarországi ügyfelei között nem csak olyan hazai nagyvállalatokat találunk, mint például az OTP Bank, Richter Gedeon, hanem olyan több telephellyel, illetve jelentős távoli partnerhálózattal rendelkező KKV-kat is, mint a Fornetti pékség.

Kevesebb szén-dioxid, több videokonferencia

„A Fornetti Franchise nem csak a magyarországi telephelyei közötti kommunikációt oldja meg a TANDBERG videokonferencia rendszereivel, hanem az immár európai méretűre bővült külföldi érdekeltségeivel és partnereivel is így szervez értekezleteket, megbeszéléseket” – mondta Jeszenői Attila, a céghálózat IT menedzsere.

A TANDBERG a potenciális vásárlók döntését igyekszik segíteni az egyik, weboldalukon található szolgáltatásukkal: www.tandberg-business-advantage.com., ahol akár a magyar vállalkozások is kiszámolhatják a tervezett telekommunikációs befektetésük várható megtakarítását, megtérülési idejét. A videokonferencia megtérülésének időtartama nagyban függ a vállalkozás jellemzőitől és ügyviteli folyamataitól, de a hazai gyakorlat alapján 3 és 18 hónap közötti időszakról beszélhetünk.

See: solution

Az élőképes beszélgetés a leghatékonyabb formája a megbeszéléseknek, hiszen az információkat vizuális úton fogadjuk be a legkönnyebben. A „személyes” megbeszélés lehetőséget ad prezentációkra, dokumentumok megosztására, ami a gyors döntéshozatalt is szolgálja. A videokonferenciával nem csupán a távoli üzleti partnerekkel, de a más telephelyeken dolgozó munkatársakkal is közvetlen kapcsolatot lehet fenntartani, tehát csapatépítő szerepe is van a megoldásnak. Másik fontos felhasználási lehetőség, hogy a cég beépítheti folyamataiba a távmunka módszerét, amivel további infrastrukturális kiadásokat spórolhat meg. Szintén jelentősen növeli a hatékonyságot, ha a magasan képzett szakértők helyszínekre utaztatása helyett, a munkaidejük optimalizálását videokonferencia beszélgetésekkel segítik, ahogy például a Volkswagen is teszi. A vállalat, a távoli szakértők bevonásával oldja meg például egy külföldi gyárában adódó, központi támogatást igénylő feladatait, amellyel közel 30%-kal csökkentette a költségeit. Az üzleti felhasználáson kívül a videokonferencia rendszerek segítik az oktatást, a telemedicinát (például távműtétek), de a korlátozott kommunikációjú emberek (siketek, nagyothallók, némák, és jelbeszéddel kommunikálók) számára is fontos segítség lehet. További hasznos felhasználói tanácsok, üzemeltetési tippek találhatók a www.videochampion.com honlapon.

Kevesebb szén-dioxid, több videokonferencia

See: performance

A TANDBERG, most bemutatott, C-sorozatú Codec berendezéseinek egyedülálló képességei, a legtöbb videokonferencia és Telepresence igénynek megfelelő megoldást kínálnak. A legnagyobb C90-es például akár három távoli helyszín, full HD minőségű video csatornáját képes fogadni és kezelni, valamint a berendezés akár négy nagyméretű képernyőre ki tudja vetíteni az egyes helyszínek életnagyságú video képeit. A TANDBERG, kompatibilis megoldásaival, üzleti és otthoni felhasználásra egyaránt ajánlja termékeit, hiszen az adatátvitelhez megfelelőek a szélessávú IP-alapú, vagy akár az ADSL vonalak is. A sávszélesség igény természetesen függ a felhasználás módjától, például az egyidejűleg összekapcsolódó helyszínek számától és az elvárt képminőségtől.

Kevesebb szén-dioxid, több videokonferencia

See: green

A videokonferencia rendszerek alkalmazásának „zöld” vonatkozásait az Európai Unióban is felismerték. Viviane Reding, az Európai Bizottság informatikáért felelős biztosa 2009 októberében szorgalmazta az informatikai lehetőségek fokozott kiaknázását, amelyek révén növelni lehet a távmunka arányát és csökkenteni az üzleti utak számát. A brüsszeli számítások szerint, ha sikerül az üzleti utazások 20 százalékát videokonferenciákkal kiváltani, akkor évente 22 millió tonna szén-dioxid kibocsátásától óvhatnánk meg a légkört.

A szerzőről