Válassza az Oldal lehetőséget

Kipróbáltuk: A4Tech Padless 7200N – na, ennek sem kell pad!

 

Ahogy az előző oldalon írtam, az egér és a billentyű teljességgel megfelel a HTPC-s használatnak is, ami egyben azt is jelenti, hogy asztali klaviatúrának is meg fog felelni. A billentyűzet teljesen normál méretű, rendelkezik numerikus résszel is. A megszokott billentyűk meglehetősen rövid úton járnak és elég billegősek is. A lenyomáshoz nem kell nagy erő, de elég bizonytalan a leütés érzékelése is, így egy dolgot biztosan állíthatok, nem lesz a gyors és rakodók, akarom mondani gépírók kedvence.

3

A funkció billentyűket nem lehet programozni, de az alapvető céloknak megfelelnek. A baloldalról egy gombnyomással indíthatjuk a levelező programot, a számológépet, a média lejátszót vagy érhetjük el a sajátgép ablakban a meghajtóinkat.

18

A jobboldali billentyűsor a multimédiás anyagok lejátszásánál nyújt segítséget. Indítás és megállítás, gyorstekerés, hangerőállítás érhető el.

17

E funkciók mellett a billentyűzettel lehet emulálni az egér egyes funkcióit is, igaz, az egér megléte mellett ennek kevés értelmét látom. Minden esetre, ha valaki szeretné használni, akkor leírom, hogy a NumLock kétszeri megnyomása után lehet a mínusz gombbal a felfelé görgetést, a plusszal a lefelé görgetést, az Enter és Insert gombokkal az egérgombokat emulálni.

16

Az desktophoz adott egér egy G7-630N jelű darab, ami a Padless sorozatból való. Ez a széria az, ami a megszokott lézer nyílásnál kisebb lyukacskát találunk, amin keresztül a lézer 90 fokos szögben érkezik az egér alatti felületre, és onnan 90 fokos szögben verődik vissza. A gyártó állítása szerint ezzel az eljárással lényegében minden felületen használhatóvá válik az egér, ezt az állítást pedig a saját tapasztalataink is alátámasztják. Igaz, az üveg és tükör nehéz próbát jelent egy Padless mousenak is, kicsit szakadozva mozog az egérmutató, de ha minden kötél szakad így is használhatjuk. Minden más felületen, legyen bármilyen hosszú, akár a hajunkon is működik.

 

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.