Válassza az Oldal lehetőséget

Kipróbáltuk: Gigabyte egerek, M9, M9 Ice és Aivia Krypton

Ahogy az oldal címéből is látszik, az alábbi képen látható egér az Aivia márkanevet is hordozza, ebből pedig egyértelművé válik, hogy egy, a játékosoknak kifejlesztett termékről van szó.
29
Az Aivia a Gigabyte perifériák csúcsát jelenti, hiszen ezekben a termékekben van a legtöbb extra. Egy irodai dolgozónak szinte mindegy, hogy milyen vastag a vezeték, hogy lehet-e súlyozni az egeret, ahogy az is, hogy a megszokott görgőn és gombokon kívül van-e egyéb kattintható felület rajta. Egy a fontos, kényelmes legyen. Az Aivia termékeknél a kényelmesség természetesen alap.
 
A Krypton amúgy egyértelműen az előző Gigabyte egeres cikkben bemutatott M8600 tovább fejlesztett változata. A fejlesztés ebben az esetben egyértelműen a hibák, hiányosságok eltüntetését érthetjük. Míg az M8600 az irodai és a játékos egerek furcsa egyvelege lett, addig a Krypton egyértelműen a játékosok igényei szerint készült.
Megmaradt tehát a forma, ami az M8600 kapcsán tetszett nekünk is. Ezzel szemben viszont már nem lehet a kábel nélkül használni. Ez a tény, mint fejlesztés, furcsának tűnhet azoknak, akik nem játszanak aktívan a számítógépen, hiszen a vezetékmentes használat inkább kényelmi funkcióként fogható fel. Nagy hátránya viszont, hogy valamilyen áramforrást, általában akkumulátort kell az egér hasába építeni, amitől az nehéz lesz.

32

A Krypton másik nagy fejlesztése az M8600-hoz képest a súlyozhatóság. Mit jelent ez? Ha nincs akkumulátor, akkor már érdemes súlyokkal beállítani az egér tömegét, súlyelosztását. Ehhez a Gigabyte-tól kapunk négy darab 1,8- és hat darab 5,3 grammos súlyt, amit az egérben elhelyezhetünk.
Ami ebben még érdekes lehet, az elhelyezés módja. A rágcsáló alsó lapját eltávolítva láthatjuk, hogy akár az összes súlyt is elhelyezhetjük az egérben, de megtehetjük az is, hogy csak néhány darabot használva a súlypontot pontosan beállítsuk, azt jobbra vagy balra eltoljuk. Elsőre eza tologatás is értelmetlennek tűnhet, azt azonban még nem említettük, hogy az egerentyűt kétkezesre tervezték. Nem, nem két kézzel kell fogni, hanem használhatják jobb és balkezesek is. Mondhatjuk, hogy ez egy akadálymentesített egér, aminek a súlypontját beállíthatjuk jobb vagy balkezes használatra is.
22
A külső változások mellett változott a beépített technika is. Míg a Gigabyte M8600-nak be kellett érnie 5600 DPI-s érzékenységgel, addig a Krypton 8200-as értékkel büszkélkedhet, ezzel is segítve a pontosabb mozgást és célzást.

Ahogy írtuk a külső nem sokat változott, ami viszont más, az előnyére lett az. Eltűnt például a díszes világítás egy része, ami érthető, hiszen az akkumulátor töltöttségének visszajelzése itt értelmezhetetlen feladat, lévén nincs akku. Az oldallap is változott, a sima felület helyett bordásat kapunk, mi még biztosabbá teszi az egér fogását.

31
Ha már az oldallapnál tartunk, akkor fontos megjegyezni, hogy a beállított profilok váltókapcsolója az egér oldalára került. Kicsit nehezen érhető el hüvelykujjal, de ez ebben az esetben inkább előny mint hátrány, játék közben nem fogjuk véletlenül átkapcsolni. A külső kapcsán még egy érdekességet találunk, ez pedig a cserélhető alsó burkolat. Ez a súlyok beépítése miatt amúgy is levehető, így megoldható az is, hogy cserélni lehessen. A csere értelme az, hogy a második alsó burkolaton más féle csúszófelületek vannak. Hagyományosan teflon alapú párnákon csúszik az egér, de a második talpon valamiféle kerámia talp található, ami jóval keményebb és sokkal jobban csúszik, mint a teflonos talp.

Specifikáció:

CsatlakozóUSB
Optikai érzékelőAdvanced Gaming Laser Sensor
Felbontásvalós 8200 dpi
FPS12000 kép/másodperc
Maximális gyorsulás30 g
Maximális sebesség150 inches/másodperc
Kapcsolók élettartama10 millió leütés
Fedélzeti memória32 KB GHOST™ Macro Engine
Kábel hossza1,8 m nylon szövet borítás / Aranyozott USB csatlakozó
Méretek128 × 67 × 41,5 mm
Tömeg110 g ~149 g súlyozástól függően
TartozékokSúlyok/ Csipesz a súlyok ki- és behelyezéséhez/ Második alsó lemez teflon talppal
Támogatott OSWindows XP/ Vista/ Windows 7

Lássuk a szoftvert!

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.