Válassza az Oldal lehetőséget

Kipróbáltuk: Gigabyte egerek, M9, M9 Ice és Aivia Krypton

Minden valamire való játékos egérhez jár egy komolyabb szoftver, amivel a finomhangolást el tudjuk végezni. A Gigabyte egereinél sincs ez másképp, ám mivel alig egy hónapja próbáltam ki az M8600-at azt terveztem, hogy a szoftver mostani bemutatójánál visszautalok arra a cikkre, nem írok le mindent újra. A Gigabyte azonban keresztülhúzta számításomat, mivel egy teljesen megújult kezelőfelület fogadott a program telepítése után.
456

Meg kell mondanom, hogy, az előző szoftvert szerettem. Ez a mostani azonban még jobb lett, mert amellett, hogy könnyebben kezelhető még látványos és bolondbiztos is. Nem kell profinak lenni, hogy elnavigáljunk a beállítási lehetőségek között, az érzékenységet és egyéb állítható dolgokat nagy csúszkákkal szabályozhatjuk. Valóban minden kézre áll benne.

Gigabyte Aivia KriptonGigabyte Aivia KriptonGigabyte Aivia Kripton
Az egyetlen kicsit bonyolultabb rész a makrók elkészítése. Ezt úgy kell elképzelni, mint egy magnófelvételt. Elindítjuk a felvétel gombbal a műveletet, megnyomjuk azokat a gombokat, amik a felvenni kívánt kombinációhoz kellenek, például a fegyver újratöltése után rögtön váltson shotgunra, és lőjön egyet, aztán megállítjuk a felvételt, az elkészült makrót eltároljuk. Erre egyébként az egér fedélzeti memóriájában lesz lehetőségünk, így géptől függetlenül megőrizhetjük a beállításokat.
Gigabyte Aivia KriptonGigabyte Aivia KriptonGigabyte Aivia Kripton
A szoftverből amúgy tényleg villámgyorsan állíthatunk mindent, például válthatjuk a jobb és balkezes üzemmódot vagy állíthatjuk akár a görgő világításának fényerejét is. Emellett lehetőség van a DPI beállítások finomítására is. A görgő felett lévő kapcsoló négy fokozatban állíthatja az érzékenységet, ezekhez a fokozatokhoz a szoftverből rendelhetünk konkrét DPI értéket.
Gigabyte Aivia KriptonGigabyte Aivia Kripton
Ahogy minden normális egérnél, úgy itt is lehetőség van különböző profilok mentésére. Ezekben a profilokban 5 különféle beállítást tárolhatunk el, így különböző játékokhoz különböző profilokat használhatunk, ha úgy tetszik. Az előző oldalon említett oldalsó választókapcsolóval cserélhetjük a profilokat, a gomb pedig a szoftverben a profilhoz rendelt színben fog világítani, így ránézésre is láthatjuk, hogy milyen profilban van az egerünk.

A szoftverről többet nem nagyon érdemes írni, minden felületről készült képernyőmentés, így láthatjátok miről is van szó. Értékeljünk!

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.