Válassza az Oldal lehetőséget

Mese: A Kamariki és a farkas

A Scythe célja a FenrisWolf megalkotásával egy ultrakönnyű, egyedi, minőségi, könnyen hordozható ház megalkotása volt. Habár a japán cég sem szűkölködik tehetséges mérnökökben és dizájnerekben, valamiért ebben az esetben kiszervezték Németországba a tervezést, amit egy Banjamin Franz nevezetű fiatal srác végzett el. A választás során nem hibáztak a gyártónál, mivel valóban egy modern és minőségi házat sikerült alkotni, ebben az esetben a miértek pedig lényegtelenek.

Mese: A Kamariki és a farkas 1 Mese: A Kamariki és a farkas 2

Nézzek meg közelebbről az új Scythe “csodát”!

Külső

Mese: A Kamariki és a farkas 3Mese: A Kamariki és a farkas 4

Mint már említettük, a ház nagyon könnyű, mindössze 6 kg-ot nyom, ennek a versenysúlynak (ami valójában tömeg) az eléréséhez szükség volt az alumínium 100%-ban történő használatához. A csillogó ezüst színt azonban nem tartották megfelelőnek, inkább a feketét választották 99%-ban, csupán a szálcsiszolt alumínium előlap ezüst kerete a kivétel. Ezt kéretik olyannyira komolyan venni, hogy a gyártó nem csak a gyakran látható területeket fényezte le, hanem nagyon igényesen minden egyes kis keretet és lemezt az utolsó négyzetcentiméterig, sőt, még a csavarokat is. Nem tűnik nagy dolognak, de érződik belőle az odafigyelés, az alaposság, s így valóban különleges dizájnt kapunk.

Mese: A Kamariki és a farkas 5 Mese: A Kamariki és a farkas 6

Benjamin fiú tudta, ahhoz hogy a házat különösebb izzadásgátlók használata nélkül lehessen hurcolni egyik hálópartiról a másikra, az alumínium ellenére sem szabad túl nagy dobozt alkotni, így a FenrisWolf egy pofás midi-torony lett. Külsőleg nem tűnik nagynak, azonban — hála az átgondolt tervezésnek — belülről már tágasabbnak érezzük, és kényelmesen szerelhető. Az előlapon csinos ajtó rejti el a meghajtók látványát a kukkoló szemek elől.

Mese: A Kamariki és a farkas 7Mese: A Kamariki és a farkas 8

Egyszerű, mégis szép, középen ezüst keretbe foglalt szellőzőráccsal és az elmaradhatatlan Scythe logóval adja meg a ház alaphangulatát. Jobbra nyílik, az irány megváltoztatására sajnos nincs lehetőség. Az ajtó mögött nem kevés, összesen 5 darab külső, 5,25″-os egységeket fogadó nyílást találunk, felül a gombokkal és a LED-ekkel. Ha alulra pillantunk, láthatjuk hogy a felület mögé egy ventilátort szereltek, de nem ám “csak úgy”, hanem gyakorlatilag egy Kama Bay került bele, ami egy Slip Stream 12 cm-es (800 RPM) modellt tartalmaz. Az előlapi kivezetéseket ezúttal fent, egy billenőajtó mögé zárva találjuk, amely egy eSATA-t, két USB-t és a hanggal kapcsolatos csatikat tartalmazza.

Mese: A Kamariki és a farkas 9 Mese: A Kamariki és a farkas 10

Az ház elejét kivégeztük, nézzük mi van hátul!

Kellemes látványt nyújt a FenrisWolf fara, mely talán az egységes feketeségnek köszönhető, illetve hogy egy érdekes lépcsőzetességet vittek bele a felületbe. Fentre, a szokásos helyre biggyeszthetjük be a tápunkat (akár egy Kamariki 4-et), középen bújnak ki az alaplap portjai, mellettük egy újabb 12 cm-es ventilátorral, mely ugyan olyan, mint amilyet az előlapra szereltek. Alulra maradt az általános mennyiségnek megfelelő hét darab bővítőkártya hely. A lemezek itt is egyedien és gazdagon rácsozottak, szabad utat engedve ezzel a kiáramló levegőnek. A Scythe gondolt a vízhűtésre esküsző gépépítőkre is, így a bővítőkártyák helye mellé két darab, gumiborítással ellátott kivezetést alakított ki a radiátor csöveinek. Az oldallapok egyszerűek, nem került rájuk semmiféle szellőzőrács vagy minta, kivéve a baloldali alsó sarkában lévő ezüstös “b” betűt, mely nyilván a Benjamin névre utal.

Mese: A Kamariki és a farkas 11Mese: A Kamariki és a farkas 12

Belső

Érdekes és egyben szép látványt nyújt a FenrisWolf belső tere, mivel minden felület korom fekete, még a csavarok is, mely — az okát nehéz lenne egyértelműen megfogalmazni — minőséget sugároz. A következő dolog ami megüti a szemünket. az a meghajtókat fogadó állványzat, mely a padlótól egészen a tetőig nyúlik, is ránézésre minden emelete egyforma azaz 5,25″-os.

Mese: A Kamariki és a farkas 13 Mese: A Kamariki és a farkas 14

Ez majdnem így is van, a kilenc szintből csak az egyikben találunk (majdnem közép tájon, a Kama Bay ventije felett) egy 3,5″-os beépítőkeretet. Így viszont adódik a kérdés: Hogyan fogjuk beszerelni a merevlemezinket? Nos, a művelet nagyon izgalmas lesz, hiszen néhány percre visszatérhetünk kedvenc gyermekkori konstruktív játékunkhoz, a legóhoz! A FenrisWolfhoz jár egy szett, melyből tetszőleges állványzatot építhetünk.

Mese: A Kamariki és a farkas 15 Mese: A Kamariki és a farkas 16

A csomag egyébként külön is megvásárolható, becsületes nevén Scythe Hard Disk Stabilizer x4-nek szólíthatjuk. Az összeállítás menete az, hogy fogjuk a beszerelni kívánt 3,5″-os eszközöket (rendszerint merevlemez), elővesszük a majdani keret két oldallapját, és elkezdjük őket hozzácsavarozni a HDD-khez. Ha a mű elkészült, már csak az illesztőkorongokat kell felcsavarozgatni, és lökhetjük is be a meghajtókat a kívánt helyre. A módszer előnye, hogy a rögzítőkorongok gumírozottak, így rezgéselnyelő tulajdonsággal rendelkeznek, viszont abban az extrém helyzetben, ha négy HDD-vel is rendelkezünk — ennyi szerelhető maximálisan a keretbe — az eszközök igen közel kerülnek egymáshoz, és jobban melegedhetnek. Ebben az esetben mindenképp tanácsos a ventilátor mögé becsavarozni a keretet, ami kicsit átszellőzteti azt.

Mese: A Kamariki és a farkas 17 Mese: A Kamariki és a farkas 18

A rögzítéseket tekintve minden csavarral történik, de a Scythe megmutatta, hogy hogyan lehet ezt a szokásosnál is igényesebben. A csavarok 80%-a megnövelt fejméretű, azaz a kézzel is könnyen rögzíthető, illetve oldható elvhez igazított, emellett szintén kb. a 80%-a feketére van fújva (csak a legapróbb, és az alig látható helyen lévők maradtak ki). A készlet típus, méret és felhasználási terület szerint felcímkézett zacskókba van kiporciózva. Hátul a bővítőkártyák rögzítése a szokásos módon történik.

Mese: A Kamariki és a farkas 19 Mese: A Kamariki és a farkas 20

Specifikáció:

Modell:

Scythe FenrisWolf (SCFW-1000)

Anyag:

Alumínium

Szín:

Fekete

Méretek:

527 × 203 × 455 mm

Típus:

Midi torony

Tömeg:

6 kg

Ventilátorok:

2 darab Slip Stream 120 mm (800 RPM)

Alaplap-kompatibilitás:

ATX, Mini-ATX, Mini-ITX, Flex-ATX

Bővítőhelyek:

  • 5 × 5,25″ (külső)
  • 1 × külső 3,5″
  • 4 × belső 3,5″ (HDD stabilizálóval)

Csatlakozók:

  • 2 × USB 2.0
  • 1 × mikrofon
  • 1 × fülhallgató
  • 1 × E-SATA

Táp-kompatibilitás:

Standard ATX (alapkiépítésben nem tartalmaz)