Válassza az Oldal lehetőséget

SLI jelzést kaphatnak a konkurens termékek is?

A madarak igencsak érdekes híreket csicseregnek mostanában, egyes hírek szerint az NVIDIA hamarosan megnyitja az SLI-jelzés használatának lehetőségét mások számára is.

Decemberi hírünkben beszámoltunk arról, hogy az NVIDIA SLI jelzésének használatát hasonló erős kötések szabályozzák, mint például az Intel esetén oly híressé és hírhedtté vált Centrinóét. Ez utóbbiról már számos alkalommal elmondtuk, hogy csak Intel processzorral, lapkakészlettel és vezeték nélküli hálózati vezérlővel szerelt noteszgépek kaphatják meg, azaz például egy VIA, SiS, ULi, NVIDIA vagy ATI északi hidat hasznosító rendszeren már nem láthatunk Centrino jelzést. Ezzel viszont óriási hátrányba kerülnek a konkurens vállalatok, hiszen a reklámok alapján az emberek nem technológiákat, nem konkrét termékeket keresnek, hanem csak a jól megszokott Centrino jelzést, ami egyben a “minőség garanciája” számukra. Nem véletlen, hogy mindig is ódzkottunk a “platformnevektől”, hiszen az egészséges verseny rovására mennek.

Eddig úgy tűnt, hogy az NVIDIA is hasonló lépésre szánta el magát az SLI Certification Program bevezetésével, melyben a megfelelő alkatrészek vagy számítógépek “NVIDIA SLI Ready” vagy “NVIDIA SLI” jelzést kaphattak. Az Intellel kötött licencmegállapodás és az ATI CrossFire fenyegetése azonban úgy tűnik, “jobb belátásra” bírta a céget, és hírek szerint megnyílik a kapu a más gyártótól származó termékek hitelesítése előtt is.

 
Állítólag az Intel i945, i955, valamint egyes VIA és SiS sorozatok is vizsgálat alatt állnak már. Érdekes továbbá, hogy nemcsak a jól bevált 8-8 PCI Express sávot biztosító megoldásoknak van esélyük az embléma elnyerésére, hanem a 16-4-arányúaknak is, kivéve persze az nForce4 Ultrák esetét, azt ugyanis nem igazán kedveli egyik gyártó sem, ha saját termékein belül alakul ki versenyhelyzet.
 
Állítólag a megfelelő kompatibilitási vizsgálatok sikeres teljesítése mellett az a fontos, hogy az SLI-technológia használata a gyártó által kiválasztott tesztekben legalább 50 százalékos gyorsulást okozzon.

A szerzőről