Válassza az Oldal lehetőséget

Az ASUS 2. generációs Zenbookja is az Ivy Bridge-re épít majd

Minden bizonnyal az ASUS Zenbook-jai állnak legközelebb ahhoz az ultrabook képhez, amit az Apple a MacBook Air családjával definiált. Lássuk néhány információt a második generációval kapcsolatban.

asus copy

A források szerint – az Apple új MacBookjaihoz hasonlóan – az ASUS Zenbookok második generációja is már az Intel, még be nem mutatott – de hamarosan érkező – „Ivy Bridge” architektúrájára fog majd építeni. A 22 nanométeres gyártási technológia adta lehetőségek tárháza igen széles, így nem meglepő hogy már megjelenése előtt ilyen népszerű.

 

Emellett a grafikus feladatok körében is érdekes változások fognak beállni. A fő felelős ezekért a műveletekért az NVIDIA GeForce GT 640M lesz, de emellett megtalálható majd a specifikációban a az Intel integrált HD 4000 grafikus egysége is. Itt fog belépni a képbe az NVIDIA által Optimus technológia névvel ellátott funkciója, melynek a szerepe az lesz, hogy megossza az integrált és a dedikált grafikus egység között a terhelést.

 

Erre korábban már több próbálkozás is történt, hogy egyszerre legyen jelen mind 2 lehetőség, azonban ezeket kevés siker koronázta. Itt elsősorban az energiatakarékosság merült fel, hiszen ha csak egyszerű szöveget szerkesztünk, vagy egyéb minimális grafikus teljesítményt igénylő feladatot végzünk, arra teljesen elég az integrált egység is. Azonban ha nem szeretnénk lemondani a HD videók, a kicsit teljesítményigényesebb játékok vagy a komolyabb vizuális megjelenítést kívánó folyamatok használatáról sem és szempont az energiatakarékosság is, akkor az Optimus lehet a megoldás.

 

Ezek mellet, hogy nem használ fel feleslegesen energiát, nem is termel felesleges többlet hőt sem, ami korábban ugyancsak egy erős és nehezen kiküszöbölhető probléma volt. Legvégül az marad a kérdés, hogy képes lesz-e a rendszer automatikusan megoldani a váltást, vagy – mint korábban – a felhasználónak kell ezt manuálisan elvégeznie (akár még egy újraindítást is elvégezni a változások érvénybe léptetéséhez).

 

Forrás: TechPowerUp!

 

A szerzőről