Válassza az Oldal lehetőséget

Bemutatjuk: ASUS VE247H a színes mindenes

Bemutatjuk: ASUS VE247H a színes mindenes

Úgy hozta a „sors”, hogy egymás után két ASUS TFT bemutatót kell megírnunk számotokra. Tulajdonképpen az volt a terv, hogy elsőként ez a cikk jelenik majd meg, és másodjára jön csak a PA246Q, de talán mondanom sem kell, hogy nem bírtam magammal és az utóbbit csomagoltam ki és raktam magam elé az asztalra. Ez később szerencsés döntésnek bizonyult, mert azt kellett előbb visszaadnom, így jól jött, hogy dolgoztam rajta két hetet.

Bemutatjuk: ASUS VE247H a színes mindenes

 

Az ok, amiért ezt a most olvasott cikket szerettem volna előbb kiakasztani az, hogy ez egy rövid bemutató lesz csupán. Ennek oka pedig az, hogy ez a monitor lassan az átlagosnak mondható kategóriába kerül, annak ellenére, hogy LED háttérvilágítással rendelkezik.

Bemutatjuk: ASUS VE247H a színes mindenes 2Ennek a ténynek amúgy örülünk, hiszen a LED-nek minimum két és fél nagy előnye van a hagyományos, vagy most már mondhatjuk elavult fénycsöves megoldással szemben. Az egyik a fogyasztás, hiszen a LED jóval kevesebb energiát igényel, a másik a kontraszt. Ott van még az a fél, ami azért nem lett egész, mert tulajdonképpen ez is a kontrasztot javítja. Ez pedig azt a technológiát jelenti, amit jelenleg még kevés gyártó használ ki, amikor is a fényforrásokat ki- és bekapcsolják annak függvényében, hogy a képernyő egy bizonyos területén szükség van-e fényre. Lássuk be, ez a LED-nél működik, hiszen az apró fényforrások csoportjait lehet külön kezelni, míg egy nagy fénycsövet nem. Az vagy világít vagy nem, de ha nem, akkor nem működik a kijelző sem.

Bemutatjuk: ASUS VE247H a színes mindenes 3

E kapcsolgatós módszer működik a káva alatt elhelyezett fényforrások esetén (edge LED), de az igazán jó hatást az úgy nevezett Full LED technológiánál éri el. Ez az a módszer, amit végképp kevés készüléknél használnak. A lényege, hogy a képernyőt felosztják kisebb területekre, és minden terület külön fényforrást kap. Egyértelmű, minél több a terület, minél több a fényforrás, annál pontosabban lehet szabályozni, hogy egy bizonyos területnek kell-e a háttérvilágítás. A módszer elterjedését most már az is gátolni fogja, hogy terjednek az IPS paneles kijelzők, amik a technológia miatt amúgy sem engednek át fényt ott, ahol nem kell. Legalábbis elvben.

Az ASUS VE247H egy olyan kijelző, ami LED háttérvilágítást kapott, a fényforrások pedig a káva mögött helyezkednek el, tehát nem Full LED megoldás, viszont a háttérvilágítás fényere szabályozható. Emiatt mondhatjuk, hogy lényegében átlagos kijelző, ám az átlagnak a leges- leges- legebb teteje .

A világítás tehát elég izgalmas, a kijelzőben használt panel viszont kevésbé az. A TN+film panel az árra kedvező hatással van, viszont a cikkíró fantáziáját kevésbé mozgatja meg. Emiatt, és persze amiatt a tény miatt, hogy számos TN paneles kijelző bemutatóján túl vagyunk, nem sok értelme lenne újra és újra elismételni, amit már tucatszor leírtunk. Így aztán most bemutatjuk a VE247H jelű kijelzőt, hogy mindenki tudja van, létezik, lehet vele számolni, ha a boltban TFT-t keresünk.

Lássuk tehát a képességek listáját!

 

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.