Válassza az Oldal lehetőséget

Kipróbáltuk: GIGABYTE E350N-USB3 – bemutatkozik a Brazos

 

Az AMD Brazos platformja, ahogy a most nálunk vendégeskedő GIGABYTE deszkából is sejthető, az Intel Atom rendszerek ellenfele lesz. Ebből már valószínűsíthető az is, hogy milyen területeken lehet felhasználni. Készülhetnek köré nettopok, tehát asztali-, vagy netbookok, vagyis hordozható gépek. Mi most természetesen inkább az asztali megoldások felé kacsintgatunk.

Kipróbáltuk: GIGABYTE E350N-USB3 - bemutatkozik a Brazos 1

A Brazos asztali kiadásai két komoly felhasználási területre számíthatnak. Az egyik az átlag felhasználó által kívánt gép, ami megfelel irodai munkákra, szöveg és táblázat szerkesztésre, internetezésre és elektronikus levelek küldésére, fogadására, a szabadidőben pedig egyszerűbb aknakereső jellegű játékok futtatására.

Kipróbáltuk: GIGABYTE E350N-USB3 - bemutatkozik a Brazos 2

A másik előre borítékolható terület a multimédia lejátszás, vagyis az, hogy a Brazos megfelelő házi-mozi gép alapjául szolgáljon. A GIGABYTE GA-E350N-USB3 tökéletes lesz erre a célra. A Mini-ITX formátumú, mindössze 17 × 17 centiméteres deszkán minden megtalálható, ami alkalmassá teszi erre a feladatra.

Kipróbáltuk: GIGABYTE E350N-USB3 - bemutatkozik a Brazos 3

Memória foglalatból csak kettőt találunk, ám ezekbe összesen akár 8 gigabájtnyi memóriát is helyezhetünk. Ha az integrált GPU sebessége nem elégséges számunkra, használhatunk dedikált kártyát is, hiszen találunk egy x16 formátumú, igaz csak x4 módban működő PCI-Express sínt. A háttértárak elérése sem lesz lassú, hiszen merevlemezeket és optikai meghajtókat SATA 6 Gb/s-os csatlakozók várják. Azoknak sem lesz hiányérzetük, akik sok USB eszközt használnak, hiszen összesen 10 darab USB csatlakozót találunk a lapon. Ezek közül 8 darab hagyományos USB 2.0, míg a maradék kettő USB 3.0 szabványú. A hátlapon összesen hat darab USB kaput találunk, a maradék négy nincs hátra kivezetve.