Válassza az Oldal lehetőséget

Bemutatjuk: A4Tech X7, ha szeretsz játszani

A G800V doboza kapcsán elmondható mindaz, ami az XL-750BK esetén elmondható volt. Szép színek, rengeteg információ, lényegében minden fontos képességről értesülünk a dobozt forgatva.

 

13

 

A gyártó az előlapon a következő képességeket tartotta fontosnak kiemelni:

  • 8 csúszásgátlóval bevont irány-billentyű
  • Szabadon programozható billentyűk, nem kevesebb, mint 15 darab
  • Kikapcsolható Windows gomb
  • Extrém gyors, 1 milliszekundumos válaszidő
  • 5 különböző esemény egy-egy programozható billentyűhöz
  • 96 K fedélzeti memória
  • Egyérintéses funkciógombok

Lássuk, milyen érdekességeket találunk a billentyűzeten!

A kicsomagolás után az első amit észreveszünk, az a rengeteg, különböző méretű és formájú szürke gomb, amiken G1-től G16-ig találunk feliratot. Ezek a makró gombjai. Kicsit furcsa, hogy ennyi féle helyre és ennyi féle formába kerültek fel ezek a gombok. Kicsit olyan érzésem van, hogy a tervező előtt egyetlen cél lebegett, minél több billentyűt zsúfoljon a hardverre, az, hogy hova vagy hogy kerülnek ezek már másodlagos volt. Így aztán minden szabad felületen G gombok találhatók, még a Space billentyű is le lett rövidítve, hogy a két oldalára egy-egy G elférjen.

 

22

 

A második érdekesség a nyolc iránygomb. Ezek a megszokott „WASD” billentyűk és a nyíl billentyűk. Mitől érdekesek? Hát attól, hogy nem a megszokott műanyag felülettel találkozhatunk, hanem gumi lapot kaptak. A gumi piros színű és egy kicsi de határozott keretet kapott, ami nem engedi ujjunkat lecsúszni róla.

 

19

 

A harmadik érdekesség a numerikus billentyűzet jobb oldalán található gombsor, ami a multimédia funkciók elérését segíti elő. Ezek használhatók munka és játék közben is, a működéshez nem szükséges különböző kiegészítő billentyűket nyomkodni, így a legvadabb játék közben is elnémíthatjuk a hangszórót, állíthatjuk a hangerőt. Multimédia gomb nem képzelhető el start és stop, de léptetés billentyűk nélkül sem, ezeket is megtaláljuk a sorban.

 

20

 

Utolsó érdekesség a jobb felső traktusban található M és Windows billentyűt kikapcsoló gomb. Ez utóbbi hasznos találmány, hiszen játék közben iszonyú zavaró tud lenni, amikor a Windows gombot véletlenül megnyomva a desktopon találjuk magunkat, eközben a játékban szétlövik a képünket. Az M gomb egy mód választó, amivel a szoftverben beállított billentyű módok közül választhatunk.

 

21

 

A billentyűzet műanyaga elég kopogósra sikeredett. A csuklótámasz díszítése nem öncélú magamutogató csicsa, hasznos is, nem engedte lecsúszni a kezemet játék közben. A dizájn amúgy rendben van, nekem a gombokat körülvevő szürke betét nem jött be különösebben, de ez ugye szubjektív ítélet, lehet, hogy valakinek pont emiatt fog tetszeni.

 

15

 

Természetesen a G800V-t is püföltem kicsit Q3 alatt. Első benyomásom az volt, hogy a gombok kicsit hosszú úton járnak, ráadásul billegősek is. Szerencsére használat közben ez nem okozott problémát, mivel a gumírozott billentyűkről nem csúszott le az ujjam egyszer sem. Összességében nem sok panaszom lehetett a billentyűzetre, egy azonban mégis volt. Említettem, hogy Space le lett rövidítve. Nos, mindenképpen megszokást igényel a dolog, mert a játék hevében sokszor a G12-es makró billentyűt nyomkodtam, közben pedig csodálkoztam, hogy miért nem akar ugrani a harcosom. Mondanom sem kell, hogy a Nightmare botok ellen ez enyhén frusztrálttá tett.
A hardvereken túl vagyunk, szólok néhány szót a szoftverről is!

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.