Válassza az Oldal lehetőséget

Bemutatjuk: A4Tech X7, ha szeretsz játszani

Az A4Tech játékos egere az XL-750 névre hallgat. Kellemes, meglehetősen nagy dobozban érkezik, mely egyértelműen mutatja, milyen célra szánják a vezérlőt. A tank legalábbis számomra a játékra utal, lehet, hogy más a napi munkáját is így éli meg, ha így van, akkor ideje változtatni!

24

A dobozon minden fontos információ megtalálható az egérről, lássuk, mik ezek!

  • 6 különböző DPI beállítás (600-800-1200-1600-2000-3600)
  • A beállítástól függően több különböző színekben világító DPI váltó gomb
  • Gyorstüzelő gomb, mely egy kattintásra három lövést ereszt el
  • Intelligens 4. és 5. gombok, előre és hátra
  • Extrém gyors frissítés, 1000 Hz minta / másodperc
  • Négy különböző beállítható USB-frissítési frekvencia: 125-250-500-1000 Hz
  • FPS: 7080 képkocka / másodperces
  • Képfeldolgozás: 6,4 megapixel / másodperc
  • SPI idő: 1ms
  • Maximális gyorsulás: 20 g
  • Maximális sebesség: 45 inch / másodperc (a felület függvényében)
  • Kábel hossza: 1,8 méter
  • Gomb élettartam: 8 millió kattintás
  • Egér talp élettartam: 250.000 méter
  • 16 K fedélzeti memória a makrók tárolásához

A képességek sorából látszik, hogy az A4Technél azért igyekeztek a játékosok kedvére tenni. A hardver lényegében mindent tud, amire szükségünk lehet a játékhoz. Az egér gyors és pontos mozgást és célzást tesz lehetővé, ami egy FPS játékos számára elengedhetetlen. Ezt segíti a gyors képfeldolgozás, a 20 g-s gyorsulás, és az 1000 Hz-es frissítés, aminek eléréséhez szükség van az egér mellé adott szoftver telepítésére is. Érdekes viszont, hogy ugyanezen szoftverre a DPI állításhoz nincs szükség, azt kapcsolgathatjuk a nélkül is.
A szoftver témájára még vissza fogok térni, de ezt a billentyűzet szoftverével közös oldalon teszem majd meg.

25

Ha már eleget böngésztük a dobozt itt az ideje, hogy ki is bontsuk! A csomagból sok extra nem kerül elő. Találhattok egy apró CD-t, amin a vezérlő szoftver található, egy kis tasakot, amiben 8 további, az egér aljára ragasztható talp van, és itt van persze maga a rágcsáló. A talpak kapcsán a táblázatból látszik, hogy felülettől függően, akár 250 ezer méternyi húzogatást is kibírnak, ami a csomagban található további kétkészletnyi talppal már 750 ezer méter is lehet. Ember legyen a talpán, vagy inkább a tenyerén, aki ennyit mozgatja az egerét.

30

Lássuk magát az XL-750BK-t, de nem békát, hanem egeret! A dobozból előkerülő rágcsáló akár kétkezesnek is mondható… lenne, ha a hüvelykujjnak szánt gombokat nem csak a baloldalon találnánk meg. Az egér formája ettől eltekintve teljesen szimmetrikus, így némi többlet költség árán a balkezeseknek is kedvezhettek volna.

A felső nagy nyomógombok a hátlappal egybeforrtak. Az egeret két féle színezéssel vehetjük meg, és ez a hátlap-gomb rész az, ami változik. A nálunk járt darabon lángnyelvek vannak, de akik szeretik az egyszerűbb dolgokat szimpla feketét is találhatnak.

29

A fedlap elején, középen találhatjuk meg a DPI váltó gombot, a dönthető és lenyomható görgőt, valamint azt a piros kapcsolót, amit lenyomva a háromlövéses tüzelést használhatjuk.

Az egérke fogása, anyagai kellemesek. Az USB kábel lehetne kicsit könnyebb és vékonyabb, de cserébe legalább harisnyázott. Elsőre kicsit könnyűnek tűnik a rágcsáló, de a súlyelosztása rendben van, a közepétől egy picit a popsija felé van a súlypontja, ami kényelmes mozgatást tesz lehetővé. A méretei kapcsán elmondható, hogy a gyártó igyekezett a nagyobb tenyérrel rendelkezőknek kedvezni, a domború hát megfelelően és stabilan illeszkedik a tenyérbe.

28

Bár a cikk elején leírtam, hogy nem igazán szoktam játszani, egy-egy egér kipróbálásához még elindítom a régi nagy kedvencemet, a Quake harmadik részét, hogy a botokat lövöldözzem kicsit. Anno, amikor a játék fénykorát élte még a golyós egerek voltak a sztárok, így újra és újra meg kell szoknom az optikai egerek használatát játék közben. Ez az XL-750BK esetén viszonylag könnyen ment. A hagyományosnak mondható forma, a megszokott helyen lévő gombok nem jelentettek nagy kihívást, legalábbis a tanulás szempontjából. Két pontba tudok belekötni. Az egyik az egér tömegéből adódik, ízlésem szerint néhány gramm pluszt felpakoltam volna, a másik a kábel vastagsága, ami miatt kicsit merev volt a vezeték, és a kis tömeg miatt úgy éreztem, enyhén ugyan, de akadályoz a mozgásban.

Az egér kipróbálása után kicsomagoltam a billentyűzetet is, hogy azzal is játsszak egy keveset. Nézzük mennyire tetszett!

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.