Válassza az Oldal lehetőséget

Kipróbáltuk a Sandy Bridge-E-t: Erődemonstráción a Core i7-3960X és 6-féle X79-es alaplap

Kipróbáltuk a Sandy Bridge-E-t: Erődemonstráción a Core i7-3960X és 6-féle X79-es alaplap

Tesztalkalmazások

Szintetikus mérések:

aida_1

sandra_v2

superpi_1

wprime_1

fritz_1

Bizonyára feltűnt olvasinknak, hogy ezúttal nem elemezgetünk minden grafikont külön leírással. Ennek az az egyszerű oka van, hogy a Core i7-3960X új csúcsprocesszor lévén mindenben a leggyorsabb, egyszerűen nincs ellenfele, maximum annyit lehetne számolgatni, hogy hány vaskos százalékkal gyorsabb egyik vagy másik modellhez képest, de ennek a célközönsége miatt nincs túl nagy jelentősége. Nagyon elvétve sikerül csak megközelítenie a többieknek, és jobbára ez inkább a szintén hatmagos i7-980X-nek sikerült. A tuningra azonban érdemes néhány pillantást vetni, ugyanis a grafikonok jól példázzák, hogy az alapból jelentős, alapórajeles sebességhez képest mekkora többletteljesítmény keletkezett a túlhajtás hatására (mégha ez jelentős fogyasztással és hőtermeléssel is párosul).

ud3_konfigk

Tömörítés és kódolás:

7-zip_1

winrar_1

dbpoweramp_1

mediaespresso_1

x264hdb_1

truecrypt_1

Nem nagy meglepetés, hogy az i7-3960X a tömörítés és a kódolás világában sem talált legyőzőre. Egyedül a dBPowerampban és a 7-ZIP-ben sikerült némileg megközelíteni, de az általános tapaszalat az, hogy magabiztos különbséggel van az élen még az i7-980X-hez képest is. A tuning most is meghozta a kívánt eredményt, és a pontszámokat tekintve soha nem látott magasságokba repültünk.

x79a-gd65_konfigk

Renderelés:

cbr10_1

cbr11_1

povray_1

luxmark_1

photoshop_1

Nagyon meglepett volna minket, ha a pont a renderelés nem feküdt volna a Sandy Bridge-E-nek. Elvégre rendelkezésére áll a hat darab mag, és a HT-vel együtt ez már összesen 12 szálon jelent műveletvégzést, immár a Sandy Bridge architektúra alajain. Így is lett. A 3960X vert mindent, két ponton kivéve. Cinebench R10 alatt az egymagos mérésnél érhető módon nagyon hasonló pontszámot ért el a másik két Sandy Bridge modellel, hiszen valójában ugyanarról az architektúráról van szó, még ha a 3960X több harmadlagos gyorsítótárral és memóriavezérlővel rendelkezik is. A másik terület az Adobe Photoshop, a Sandy Bridge modellek itt is együtt vannak. A tuning itt is hatalmasat lendített az eredményeken, a CB R10-nél 50000, a CB R11.5-nél 14 pont közelébe értünk.

p9x79_konfigk

3D és játékok:

vantage_1

3dmark11_1

crysis2_1

bf3_1

f12011_1

farcry2_1

Végül a 3D-s alkalmazások és a játékok következtek. A legerősebb Sandy Bridge-E itt sem jött zavarba. Mindkét 3DMarkban megőrizte a vezető pozícióját, egyedül a 3DMark11 Extreme profilja volt már annyira limites, hogy nem nagyon volt kimutatható különbség az egyes rendszerek között. A játékok már vegyesebb képet muttattak, a 3960X hol a 980X-szel, hogy a másik kettő Sandy Bridge modellel volt elől, mérhető különbséget a limit miatt jellemzően a két alacsonyabb felbontásban kaptunk. Egy szó mint száz, a Sandy Bridge-E a játékokat is pokoli gyorsan futtatja, de a 6 mag + 6 szál és a négycsatornás memóriavezérlő elsősorban nem a játékoknak kedvez.

ud5_konfigk